آموزشگاه موسیقی دامور

کنسرت گروه آوازی دامور در سالن برج آزادی شهر تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، گروه آوازی «دامور» با اینکه مدت کمی از فعالیتش می گذرد، توانسته سبک خود را در میان مخاطبان عام جا بندازد و این موضوع را میتوان در کنسرت ها، تیزر و قطعاتی که از این گروه منتشر می شود مشاهده کرد.

کنسرت این گروه جوان هم در حالی برگزار شد که کنسرت های زیادی به دلیل نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر و روزهای پرترافیک اجراهای صحنه ای، با اجرای این گروه همزمان شده بود، ولی با این حال کنسرت دامور با استقبال پر شور مخاطبین رو به رو شد.

اجرای شب اول با بیست دقیقه تاخیر برگزار شد و وقتی دلیل این موضوع را پرس و جو کردیم، متوجه شدیم عدم حضور مسئولین سایت «ایران کنسرت» جهت بررسی کردن بلیتها در سالن، باعث این تاخیرشده است. از این حاشیه ها که بگذریم، شروع کنسرت با تیزری که مدتی است در فضای مجازی از این گروه پخش شده است آغاز شد و در میان پخش این تیزر اعضای گروه دامور وارد سالن شدند و با تشویق حاضرین، به دیدن این تیزر پرداختند. بعد از آن قطعات این گروه به ترتیب کوچه لر سوسپ میشم، بارون بارونه، دختر بویر احمدی، O Sole Mio و وطنم اجرا شد. در ادامه خسروی دانش سرپرست گروه دامور از 2 عضو جدید گروه خواست تا به روی صحنه حاضر شوند و با اضافه شدن این دو نفر قطعات Adagio in Gminor Toccata & Fugue ، Symphony 5 و Schindler’s List اجرا گردید.

بعد از استراحت 15 دقیقه ای، گروه دامور پارت دوم خود را با قطعه Nothing Else Matters آغاز کرد وپس از آن با اجرای قطعه عضب لاکو که با استقبال و همخوانی جمعیت حاضر در سالن روبرو شد، ادامه یافت.

قطعه in the last moments of the dawn از کریس دی برگ با حال و هوای کافه و نشسته اجرا شد. در این قطعه روابط مختلف اجتماعی با بازی اعضای این گروه به نمایش گذاشته شد.

بعد از اجرای قطعه Anitra’s Dance از ادوارد گریگ، خسروی دانش قطعه ای را معرفی کرد که برای اولین بار در ایران برای چنین سبکی به اجرا در آمده است. عموماً قطعات گروه های مختلفی که در سطح دنیا در این سبک فعالیت می کنند بصورت کاور قطعات پاپ، کلاسیک و محلی است ولی این قطعه پاپ برای این گروه بصورت مستقل با آهنگسازی و تنظیم «فراز خسروی دانش» اجرا شد. این قطعه «با من مدارا کن» نام داشت که با شعری از دکتر فرزاد تسلیمی با استقبال مخاطبان رو به رو شد بطوری که بعد از پایان آن، حاضرین اجرای مجدد این قطعه را درخواست داشتند،

پرشورترین و آخرین قطعه این گروه قطعه موسیقی کارتون های بیاد ماندنی بود که نوستالژی خاصی برای مخطبانش داشت، در این قطعه قسمت های کوتاهی از کارتون های کارآگاه گجت، فوتبالیست ها، جیمبو، پت و مت و آنشرلی همراه با تصویری که روی پرده نمایش بود، اجرا شد.

بعد از پایان قطعه موسیقی کارتون، حاضرین در سالن با ایستادن خود و تشویق مکرر، این گروه را مجبور کرد تا قطعه ای را بعنوان بیز اجرا نماید.قطعه «گل گلدون» بعنوان قطعه پایانی در حالی اجرا شد که مخاطبان، این قطعه را با گروه آوازی دامور همخوانی کردند.

فراز خسروی دانش، غزل اکلیلی، اهدا مصلحی، مینا جعفری، فروغ فضلی، محمود رحمانی، احسان آنالویی و عطا حکاکبه عنوان اعضای گروه دامور در این کنسرت با استفاده از حنجره های خود هنرنمایی کردند.

سفرای کشورهای لهستان وآلمان، بهزاد فراهانی، رسول نجفیان، لیلا برخورداری، اقبال واحدی و کیاوش صاحب نسق به عنوان مهمان در این کنسرت حضور داشتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *