گروه آوازی دامور از استان تهران در بخش رقابتی آواز جمعی این دوره از جشنواره شرکت می‌کند

کنسرت گروه آوازی دامور در سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر

سرپرست و عضو گروه آوازی دامور از اجرای قطعات موسیقی کلاسیک، محلی و پاپ بصورت آکاپلا در بخش آواز جمعی خبر داد و این اجرا را برای مخاطبان خاطرهای شیرین پیش بینی کرد.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان» و به نقل از ستاد خبری ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین الملی موسیقی فجر، گروه آوازی دامور از استان تهران در بخش رقابتی آواز جمعی این دوره از جشنواره شرکت می‌کند.

فراز خسروی دانش سرپرست و عضو گروه آوازی دامور درباره اجرای این گروه در سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت: «امسال پنجمین سال تشکیل گروه آوازی دامور است و امیدوارم سال‌ها بتواند روی پای خود ایستاده و به فعالیت در عرصه موسیقی ادامه دهد. خوشحالیم که در تولد ۵ سالگی گروه‌مان افراد زیادی با کار ما آشنا هستند و گروه را می‌شناسند.»

وی درباره جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: «جشنواره فرصت خیلی خوبی برای گروه‌های جوان است و امیدوارم جشنواره بتواند جتر حمایتی برای برگزیدگان داشته باشد.

سرپرست گروه آوازی دامور عملی شدن این اتفاقات و خواسته‌ها را منوط به افزایش بودجه موسیقی کشور دانسته و گفت: «مطمئنا مسئولان برگزاری جشنواره برنامه ریزی‌هایی برای این اتفاقات دارند اما تا جایی که می‌دانم بودجه محدود آن‌ها اجازه نمی‌دهد این اتفاقات عملی شود. امیدوارم مشکلات کمبود بودجه برطرف شده و امکان حمایت از گروه‌ها هم فراهم شود.»

خسروی دانش در ادامه درباره آثاری که در این دوره از جشنواره روی صحنه می‌برند، بیان کرد: «ما قطعاتی از موسیقی کلاسیک، محلی و پاپ را بصورت آکاپلا اجرا می‌کنیم و شنونده می‌تواند چشمانش را بسته و تصور کند که در حال شنیدن موسیقی است. به همین خاطر فکر می‌کنم این اجرا برای مخاطبان خاطره شیرین و تجربه متفاوتی باشد.»

وی افزود: «سبک کاری ما آکاپلا است. ما نخستین بار سال ۱۳۹۰ در جشنواره شرکت کردیم و موفق شدیم مقام سوم را از آن خود کنیم.

پس از آن هم فعالیت‌هایمان در عرصه موسیقی را ادامه داده و تجربه همکاری‌های مشترک با خوانندگانی چون مازیار فلاحی را داشتیم. برای نخستین بار توسط گروه آوازی دامور موسیقی پاپ روی صحنه با حنجره اجرا شد و آقای فلاحی هم خوانندگی را انجام دادند.»

سرپرست گروه آوازی دامور ادامه داد: «همچنین تاکنون همکاریهایی را در این عرصه با میثم مروستی و اجراهای مختلفی را در هم صدا و سیما داشته‌ایم. البته در این میان کنسرت‌های شخصی خودمان را هم برگزار کرده‌ایم.

آخرین کنسرتمان هم مهر ماه امسال در برج آزادی تهران بود.»

در گروه آوازی دامور غزل اکلیلی، اهدا مصلحی، مینا جعفری، فروغ فضلی، محمود رحمانی، احسان آنالویی، عطا حکاک و فرزاد خسروی دانش روی صحنه می‌روند.

کنسرت گروه آوازی دامور ۲۵ بهمن ساعت ۲۱ در برج آزادی در حضور هیات داوران به اجرا می‌پردازد.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *